"Sportowa jesień w Szkole  Podstawowej Nr 6 w Kłodzku

Bardzo dobrymi wynikami rozpoczęła sezon jesienny sportowa „Szóstka”.

W zawodach w Biegu na Orientację Szkół o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka zorganizowanych na Twierdzy Kłodzkiej, wystartowały szkoły: Zespół Szkół Integracyjnych, Szkoła Podstawowa Nr 3, Miejski Zespół Szkół, Gimnazjum Nr 1,  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1.

Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce.

Na Dolnośląskiej Spartakiadzie w Dwuboju Nowoczesnym – (w bardzo trudnej konkurencji), w skład której wchodzi bieg na 1000 m i pływanie na dystansie 100 m, dziewczęta ze Szkoły Nr 6 zajęły 14 miejsce na 30 startujących drużyn, natomiast chłopcy 20 miejsce na 30 startujących. Należy podkreślić fakt, że byliśmy jedyną drużyną pochodzącą z miasta bez krytej pływalni, jest to zatem duże osiągnięcie naszych pływających biegaczy.

Dwubój odbył się w poniedziałek 29 IX, a  następnego dnia, na lotnisku w Bystrzycy Kłodzkiej rywalizowaliśmy w Powiatowych  Drużynowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta zajęły II miejsce ustępując Kudowie, natomiast chłopcy uplasowali się również na II miejscu za drużyną z Bystrzycy Kłodzkiej.

Piłkarze nożni po przejściu zarówno turnieju etapu miejskiego, na którym zajęli II miejsce – oraz rejonowego – również II miejsce – zakwalifikowali się na Finały Powiatu.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie dzięki zawodnikom szkół kłodzkich posiadającym ( w tak młodym wieku), bardzo dobre umiejętności techniczne. Wielu z nich jest powołanych do Kadry Dolnego Śląska.

Z kolei nasi pływacy – częściowo dofinansowani przez Urząd Miasta w Kłodzku,  regularnie startują w Lidze Pływackiej w Polanicy Zdrój. To nasza szkoła wystawiła największą ilość zawodników (50), którzy w wielu kategoriach zajmują czołowe miejsca.

Sukcesy są wynikiem systematycznych zajęć szkoleniowych na krytej pływalni w Słupcu, oraz dzięki treningom na organizowanych przez nas obozach.

Największymi sukcesami mogą się poszczycić nasi kolarze górscy. Na  Dolnośląskiej Spartakiadzie Młodzieży, pięcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców startowały na trudnej trasie nad zalewem w gminie Czarny Bór.

Drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Majchrzak, Natalia Machyńska, Katzryna Kasprowicz, Patrycja Michalczyk i Maria Wachowska – zajęła III miejsce. Chłopcy – Łukasz Czemarmazowicz, Łukasz Kołodziejek, Michał Miszkiewicz, Mateusz Doręgowski i Bartłomiej Janiszyn – zajęli VIII miejsce na 26 zgłoszonych drużyn z Dolnego Śląska.

Nauczyciele – Gustaw Paczka, Armin Jarosz, dziękują zawodnikom wszystkich konkurencji za wolę walki, ambicję i postawę na zawodach